Starliçe Bakımı Nasıl Çoğaltılır?

Tarafından: RESUL BAGSHYYEV

Starliçe bitki severlerin, favori bitkileri arasında her zaman yerini korumuştur. Starliçe Cennet Kuşu olarak ta bilinmektedir. Güney Afrika'nın vahşi tropikal ormanlarında 10 Metreye kadar uzayabilen özgün yapraklı Strelitzia nicolai her zaman dikkatleri üzerine çekmiştir.

Starliçe Bakımı Ve Özellikleri - Bitkim.com

Starliçe Bakımı

IŞIK:

İdeal gelişim göstermesi için bol ışık alan bir alana yerleştirilmelidir. Unutmayalım dolaylı yoldan ışık almalıdır.

SULAMA:

Starliçe çiçeği nemli ancak ıslak olmayan topraklardan hoşlanmaktadır. Aşırı sulamadan kaçınarak toprak her zaman nemli tutulmalı kontrol edildiğinde toprak üst yüzeyi kurumaya başlar başlamaz orta miktarda sulayarak hafif nemli toprağı korunmalıdır.

SAKSI DEĞİŞİMİ:

Sürekli saksı değişimi yapmak bitkimizin sağlıklı gelişimini asla desteklemez. Saksı değişimini 1.5 veya 2 yılda bir yapmanızı öneririm.

"İpucu: Bitkimizin her tarafı dengeli eşit gelişim göstermesi için Starliçeyi periyodik olarak ışık yönüne çevirin ayrıca rengi solmuş yada kırılmış yapraklarını budamaktan asla çekinmeyin.

Müşterilerimizin Sıkça Sordukları Sorular!

Starliçe ne zaman çiçek açar?

Starliçe uygun nem ve ışık koşullarına sahip alanda konumlandırılıp bakımı doğru yapılması durumunda çiçek açacaktır. Biraz sabır gerektirmektedir :)

Starliçe ne zaman çiçek açar? - Bitkim.com

Starliçe nasıl çoğaltılır?

Starliçe bitkisi genellikle yaz aylarında (sıcak havalarda) çoğaltılması doğru olup. Ana gövdenin yanında çıkan yavru gövdeyi toprağından çıkartarak uygun toprağa dikilmelidir ve temiz su ile sulamasını yapmalısınız. Yavru Starliçeyi toprağa dikmeden önce köküne özel üretilmiş ilaçtan kullanması durumunda %90 sağlıklı kök tutacaktır. Bol gövdeli Starliçe satın almak için Bitkim.com'a ziyaret edin!

Starliçe saksısı nasıl olmalı?

Starliçe bitkisi için saksı seçimi yaparken Drenaj Deliklerinin olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Saksı içerisinde su birikmesi bitkimizin sağlığı için doğru değildir.

Starliçe bitkimin yaprağı kıvrılmaya başladı ne yapmalıyım?

Starliçe doğrudan güneş ışığı almayan ancak aydınlık bir alana konumlandırılmalı eğer yapraklarında kararma, kıvrılma ve sarkması gibi belirtiler gözlemliyorsanız bitkiniz yeterince ışık almamaktadır. Yeterince ışık almayan Starliçe görseli aşağıdaki gibidir:

Yeterlince ışık almayan Starliçe görseli-bitkim.com

Starliçe bitkimin yeterince suladığımı yada sulamadığımı nasıl anlarım?

Bitkimizi aşırı sulama yaptığımız durumda gövdesi yapraklarını taşıyamaz. Bitki aşağıya doğru sarkmaya başlar. Fazla sulamadan kaynaklı Starliçe görseli aşağıdaki gibidir:

Aşırı sulanmış Starliçe-Starliçe Bakımı-bitkim.com

İlginizi çekebilecek diğer yazılarız:

Deve Tabanı Bakımı İle İlgili Pratik Bilgiler

Pilea Peperomioides Bakımı Püf Noktaları

 

Yorum Yap
EN BAŞA DÖN
Promo box

Bu ürün satın alındı!

Product name

info info