Sizin Burcunuz Hangi Bitkiler?

Tarafından: RESUL BAGSHYYEV

Burcunuza göre ideal bitkinizi bulmanıza yardımcı olmak amacıyla her burç için ayrı ayrı bitkilerin listesini hazırladık. 

Koç Burcu Zamia Bitkisi - Bitkim.com

Koç Burcu

Orkide ve Zamioculcas çiçeği büyüleyici ateş burcudur. Bağımsız olduğunuzda size yakın arkadaşlarınıza ve size güvenen tüm dostlarınıza yardım etmeyi severler. Ateş burcu cesur, dayanıklı ve hırslıdır. Zamia çiçeği gibi hayata tutunmakta onlardan iyisi yoktur. Bakışları aynı Orkide çiçekleri gibi net ve görkemli. Zamia bitkisi son derece az bakım gerektirir ve kendi kendini bakabilecek bir bitkidir.

 

Aslan Burcu Deve Tabanı Btkisi-bitkim.com

Aslan Burcu

Monstera Deliciosa Deve Tabanı çiçeği, Guzmania çiçeği. Cezbedici özelliğiyle aslan burcu gittiği her yerde ilgi odağı olurlar. Aynı Monstera (Deve Tabanı) bitkisi gibi gittiği tüm alanı doldururlar. Bu sayede onları görmezden gelmek imkansızdır. Aslan burcu da tıpkı Monstera bitkisi gibi parlak ışığı severler. Bu ışığı ister güneşten ister sevdiklerinden de alırlar. Yanı sıra Aslan burcu gittiği yerde alanınıza renk ve güzellik katan Guzmanya bitkisi gibidirler. Bu çiçek aynı Aslan burcu gibi sahnenin merkezinde odak noktası olmayı severler.

Yay Burcu Kahve ve Potos Bitkisi-bitkim.com

Yay Burcu

Kahve çiçeği ve Potos (askılı bitki) çiçeği.  Hiperkinetik enerjiye sahip olan Yay burcu tükenmeyen enerjileri sayesinde büyümekte ve genişlemekte onlardan iyisi yoktur. Az bakım gerektiren Kahve bitkisi gibi doğal kafein üreten bitki gibi enerjiye sahiptirler. Bu sayede gittiği tüm alanlarda doğal bir canlılık katarlar. Potos (askılı bitki) gibi uzun yaşarlar ve istedikleri her yere ulaşabilecek güçleri vardır. Hava temizleyen bitki olarak bilinen askılı potos bitkisi yay burcunun temsilidir.

Boğa Burcu Para Ağacı, Dağ Palmliyesi, Areka Palmiyesi Bitkisi-bitkim.com

Boğa Burcu

Areka Palmiyesi, Dağ Palmiyesi, ve Pachira Para ağacı.  Aşk, sevgi, güzellik ve para ile yönetilirler. İyi şans getiren para ağacı çiçeği gibi şanslı ve refahtırlar. Aynı zamanda cesur, özgüvenli ve nelerden hoşlandıklarını bilen bir burçtur. Tıpkı Areka (Dağ Palmiyesi) çiçeği gibi. Tropikal Hava temizleyen bitki ailesine giren Areka (Dağ Palmiyesi) kendi kendine yeten bakım gerektirmeyen akışına bıraktığında uzamaya devam eden bir bitkidir.

 Başak Burcuna Göre Bitkiler - Bitkim.com

Başak Burcu

Aşk merdiveni çiçeği, Sukulent çiçeği başak burcu herkesin bildiği gibi kibar, destekleyici ve naziktirler. Tıpkı yemyeşil, narin ve arındırıcı Aşk merdiveni çiçeğinin yaprakları gibi. Başak burcu sukulent çiçeği gibi kendi kendine yetmektedir. Yalnız kalmaktan çekinmezler. Her şeyin düzenli olmasından hoşlanırlar. Sukulent çiçeği gibi her şeyin rutine bağlı belirli bir seviyede olmasını severler.

Oğlak Burcu Bitkileri - Bitkim.com

Oğlak Burcu

Sanseveria Yılan - Paşa Kılıcı bitkisi, Dracaena Marginata çiçeği Burçların en dayanıklısı olan oğlaklar tıpkı Yılan çiçeği gibi dayanıklı ve uzun ömürlüdürler. Minimalist bir koşulda kalarak hayatta kalabilirler. Oğlak burcu ile ne kadar az uğraşırsanız o kadar iyi, aynı Yılan çiçeği gibi. Oğlak burcu aynı marginata çiçeği gibi büyük yüksekliklere çıkabilirler. Hırslı ve inatçı olan bu bitki yeni bitki sahibi olmak isteyenler için ideal bir seçimdir. Oğlak burcu gibi iyimserlik çiçeği açarlar. Doğru bakıldığı takdirde bitki güzel ve sağlıklı yetişecektir.

 

2 Yorumlar
Tarafından: Sevil.T Yayınlanan May 26, 2022

Mükemmelsiniz😍🌿🌿

Tarafından: Metekan Yenyurt Yayınlanan May 26, 2022

Benim burcum yok daha sabırsızlıkla bekliyorum

Yorum Yap
EN BAŞA DÖN
Promo box

Bu ürün satın alındı!

Product name

info info