Burcuna Göre Hangi Bitkisin?

Tarafından: RESUL BAGSHYYEV

Bitkiler burçlarınıza göre farklılıklar göstermektedir. Hazırlamış olduğumuz bu liste, evinize, ofisinize ve yaşam alanlarınıza bitki almak isteyen müşterilerimizin, bitkiler ile bağ kurmasına farklı bir bakış açısı getirmektir.

İkizler Burcu-Kalatya-Bitkim.com

İkizler Burcu

Kalatya çiçeği, Tesbih çiçeği. İkizler çok farklı şeylerle uğraşırlar. Aynı teşbih çiçeğinin boncuklarının sayısı gibi aklında binlerce fikir bulundururlar. Aynı zamanda Kalatya çiçeği gibi çok yönlüdürler. Kalatya çiçeğinin desenli yaprakları gibi oyuncu ve meraklıdırlar. Yapacakları işi belli etmezler, takip edeceği belirli bir kalıp yoktur. Buda İkizler ve Kalatya bitkisini farklı kılan özelliklerinden biridir.

Terazi Spatifilyum-Barış Çiçeği-Bitkim.com

Terazi Burcu

Kuş Konmaz çiçeği, Spatifilyum, Spat (Barış çiçeği). Teraziler estetik, narin ve sevimli bir yapıya sahiptirler. Aynı zamanda ender bir güzelliğe sahiptirler aynı Kuş konmaz ve barış çiçeği gibi. Terazide bu çiçekler gibi yüksek bakım gerektiren bir burçtur. Bakıldığı takdirde güzelliğine doyamayacaksınız. Teraziler denge ve uyum üzerine sabitlenmiştirler. Aynı zamanda barışçıl bir yapıya sahiptirler. Barış çiçeğinin beyaz bayraklara benzeyen beyaz yaprakları gibi.

Kova Burcu Pilea Bitkisi-Bitkim.com

Kova Burcu

Pilea para çiçeği, Fil kulağı çiçeği. Su taşımayı simgeleyen kova burcu özgür ruhlu ve insancıldırlar. Suyu seven kova burcu gibi Fil kulağı çiçeği de suyu sevmektedir. Bu bitki yapraklarının uçlarındaki nemi titreterek suyun içindeki besin miktarını dengede tutmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda kova burcu bulunduğu ortamda hareketlidirler aynı pilea para çiçeği gibi. Tıpkı bu bitki gibi parlak bir geleceği hayal etmeyi, ve mutluluk yaymayı seven bir burçtur.

Yengeç Burcu Deve Tabanı-Bitkim.com

Yengeç Burcu

Antoryum çiçeği, Monstera Deve Tabanı bitkisi. Bu burcun ruh halleri sürekli dalgalanır. Aynı Antoryum bitkisi gibi ona fazla ilgi göstermek asla size zarar vermez. Yengeçler aynı zamanda rahat alanları yaratmakta da onlardan iyisi yoktur. Tıpkı Monstera Deve tabanı çiçeği gibi eğlenceli yayılmayı seven bir bitki ile kıyaslanabilirler.

Akrep Muz Ağacı Bitkisi-Bitkim.com

Akrep Burcu

Muz ağacı, Sanseveria Yılan çiçeği. Akrep burçları bulunduğu alanda istemsizce dikkat çekebilirler. Ne de olsa gizli iş yapmayı ve fark edilmemeyi isterler. Bu durumu muz ağacı ile kıyaslayabiliriz. Aynı zamanda akrep burcu güçlü ve çarpıcıdırlar. Aynı Renkli Yılan bitkisi gibi. Bu bitki ile akrep burcunun ortak noktası çekici ve serttirler.

Balık Burcu Kalatya Bitkisi.com

Balık Burcu

Zamioculcas - Zamia Çiçeği, Kalatya Dua çiçeği. Balık burcu hayalperest bir burçtur. Zaman, mekan gibi şeyleri unutarak hayal güçlerine girebilirler. Balık burcu sempatik ve şevkatli bir burçtur. Balık burcu aynı Kalatya Dua çiçeği gibi nazik ve manevidirler. Bu bitkiye bu ismin verilmesinin nedeni gün boyu yapraklarını indirip kaldırıp Dua ediyormuş görünümü vermesidir.

-

Part 2  Burcuna Göre Hangi Bitkisin?

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Bakım:

ÖNERİ:

3 Yorumlar
Tarafından: Nurhak Yayınlanan May 27, 2022

Aslında bitkiler ve insanlar arasında belki de insanlığın varoluşundan beri gelen bir bağ olmuştur. Çiçekler renkleri ile duyguları, ideolojileri temsil etmiş. Beyaz rengin barışa, sarı rengin hüzne, yeşilin ise sağlık ve zekaya atfedildiği gibi. Burçlar da karakterimizin bir parçası olarak bize iyi gelen bitkiler ile bütünleşiyor. Bitki dünyasındaki kendinizi bulmak için burçlar köşesine göz atmanızı tavsiye ederim.

Tarafından: Zeynep Yayınlanan May 27, 2022

Yaaaaa mükemmel 😍🌿🌿

Tarafından: Özge Yayınlanan May 27, 2022

Süperr bi o kadar ilginç bilgi😍😍😍😍🪴🌿🌿✨

Yorum Yap
EN BAŞA DÖN
Promo box

Bu ürün satın alındı!

Product name

info info